איטליהאיטליה הינה המדינה היפה, מרהיבה, והסטורית , זוהי ציור יפה מסנוור מרוב הדר ופאר. במידה והחלטתם לנסוע לאיטליה צריך לקחת בחשבון שאתם נוסעים לעיר תיירותית ככל שאפשר מרוב המקומות הארכיאולוגיים, היסטוריים, דתיים ועוד . שנמצאים בה לכן היא יחסית יקרה משאר מדינות התיירות האחרות.

איטליה עיר מיוחדת שהיא חלומם של הרבה אנשים, אוהבים, אנשי דת ועוד. זו המדינה של רומיאו ויוליה, הרומנים, מוסוליני, הוותיקן, המזרקה של הגשמת החלומות, הפיצה, הספגטי והאתרים היפים והמיוחדים בכל העולם ועוד. השפה המדוברת ברוב הערים באיטליה היא האיטלקית אך ישנם ערים שמדברים צרפתית וגרמנית אך שפת האם היא האיטלקית ורוב האנשים ובמיוחד במסעדות ומקומות התיירות דוברי אנגלית ברמה גבוהה.

במידה והגעתם לעיר הבירה רומא ולשדה התעופה שבה עדיף לנסוע משם דרך המיטרו אם אתם לא רוצים לשלם הרבה עבור תחבורה כי מוניות ואוטובוסים עולים הרבה כסף, ובמיטרו אתם יכולים לנסוע לכל מקום אחר ולא קשה לנסוע לפי השילוט שיש בה מאחר שהכל מובהר ומוסבר בצורה מובנת מיוחדת ובשפה האנגלית . מרומא אם אתם רוצים לנסוע צפונה לעיר מילאנו שבאיטליה והיא נחשבת לבירת האופנה בעולם מאחר ויש בה את כל המותגים העולמיים המפורסמים והכי יקרים, לכן היא נחשבת לבירת הכלכלה, הבורסה, ומקומות המסחר הכי עשירים שבעולם.

מי לא מכיר את מגדל פיזה הנטוי? הוא נמצא במחוז טוסקנה שנמצאת במרכזה של איטליה המיוחדת בנופיה המגוונים, הריה והאווירה הייחודית שלה, בירתה פירנצה שבה מגדל פיזה והקתדרלה שהינם מהמפורסמים בכל העולם שמשמש אחד מסמליה המיוחדים של איטליה. אם הגעתם למחוז טוסקנה אתם יכולים לבלות שמה חופשה מיוחדת במינה הלוקחת אותכם לימי הרנסנס, מיכלאנג'לו, ליאונרדו דיוונצ'ה, רפאל, דונאטלו, בוקאצ'יו ועוד. עם האתרים הפסלים והמבנים שיש, המקום מיוחד בנוף המרהיב של הרי האלפים הטוסקניים , מישור החוף, הגבעות, ואת ההרים המיוחדים והטוסקניים, המחוז הזה ידוע ביינות שמייצר.

באיטליה ישנם שני איים מפורסמים ביותר והם סציליה בדרום איטליה (בקצה המגף של איטליה) וסרדיניה במרכז מערבו של הים התיכון (והיותה בסיס לקשרים בין הארצות השוכנות סביבה) שני האיים הפופולריים לתיירים, לאוהבים ולמטיילים ההרפתקנים מכל העולם שבהן אפשר לחוות טיול מהחלומות בשני האיים הכי גדולים בים התיכון.

ישנם כמה ערים מיוחדות ותיירותיות שרוב המטיילים מגיעים אליהן במיוחד כמו רומא עיר הבירה של איטליה העיר המיוחדת ושופעת באומנות, באתריה ההיסטוריים והדתיים, מרומא אתם יכולים להמשיך לכמה ערים מפורסמות כמו ווניציה, ווירונה, מילאנו, פלורנצה, טורינו, פולוניה, גינואה, בירוגיאה ועוד… לכל אחת מערים אלו אנו נקדיש מדריך מיוחד על מנת לספק לכם מידע רחב אודותיהן.

באיטליה ישנם נופים מרהיבים מצפון ועד דרום. הרים מושלגים, נהרות ואגמים. אחד הבולטים בהם הוא אגם גרנדה, הגדול ביותר באיטליה אנמצא בין בילנו לונציה.

טיפ! לישראלים שרוצים לבקר את איטליה וליהנות מאתריה וממקומותיה המפורסמים עדיף לנסוע בעונת הקיץ על מנת שתוכלו לבקר בכל המקומות והאתרים המיוחדים כי בחורף קר מאד, גשום ומושלג ברוב המקומות, עונת החורף מיוחדת לאלו שאוהבים סקי במיוחד בצפונה של המדינה בהרי האלפים הטוסקניים .