איטליה עיר מיוחדת עם כבישים רחבים ומיוחדים שכולם עם שילוט מובן שאי אפשר לטעות, לכן עדיף לפני שיוצאים לטיול באיטליה לבדוק אפשרות של השכרת רכב .

אנו מעדיפים לא לשכור רכב כשמגיעים לשדה התעופה אלא לשכור אותו מהארץ שלנו דרך סוכנות הנסיעות על מנת שייעצו לך ויתנו לך את החברה האמינה ביותר וזה יעלה פחות ממה שיעלה בשדות התעופה של איטליה, זה בדוק. השכרה של רכב באיטליה מגוונת מאד בגלל המבחר הגדול של חברות ההשרכה העומדות לרשותו של התייר אך עדיף לשכור רכב מחברה ידועה ומוכרת לנו בארץ שלנו כדי שנוכל לדעת על תנאיה ומה היא מספקת , חברות הרכב הידועות והנמצאות באיטליה להשכרה הן: אלאמו, אוויס, באדג'ט, יורופקאר, הרץ, Maggiore, National or Thrifty ועוד. חברות אלו הן הכי נפוצות באיטליה ובאירופה כולה שיכולות לספק לכם הצעות מיוחדות ומחירים תחרותיים .

השירות של השכרת רכבים באיטליה ובכל הערים הוא מהנוחים ביותר שנמצא בגלל המגוון הרחב של החברות וכלי הרכב השונים אך ישנם כמה מחסומים חשובים שיכולים למנוע מהתיירים לשכור שירות זה כמו : מקומות חניה בעיר רומא למשל מוגבלים וכמעט ואין מקומות באיזורים התיירותיים לכן התייר מעדיף להשאיר את הרכב בבית המלון ולנסוע לאתרים בתחבורה הציבורית או במוניות לכן מקרים רבים לא כדאי לשכור אוטו באיטליה וזה תלוי איפה אתם נמצאים ולאן מועדות פניכם.

ומחסום נוסף וחשוב מאד הוא גניבת רכבים -תופעה זו ישנה בכל עיר ובכל מדינה בעולם שיכולה לגרום לך לאבד המון כספים על רכב שנגנב בגלל שאין מקומות חנייה מאובטחים ומסודרים, וזה דבר הנמצא בעיר רומא ובכמה ערים שונים באיטליה .

בוונציה לא כדאי לשכור רכב כי החוויה היא ללכת ברגל או בכלי תחבורה בתוך התעלה ממקום למקום, אך בורונה איטליה ובמילנו כדאי מאד לשכור רכב לתיירות כי זהו מקום מיוחד שיש בו שפע של מקומות חניה מיוחדים ומאובטחים.

לכן עדיף לדעת לאן אתם רוצים לנסוע באיטליה והאם כדאי לשכור רכב או לא, וזה יכול לייעץ משרד הנסיעות.