מלונות ברומאמדינה כמו איטליה שהיא תיירותית ומפורסמת מדרגה ראשונה בטח יש בה המון מקומות לינה מכל הסוגים ממלונות במחירים זולים ועד למלונות במחירים גבוהים ומפוארים. איטליה מחולקת לכמה מחוזות שונים וכל מחוז יש בו שפע של מקומות תיירות שונים שכל מקום נפוץ במלונות ומקומות אירוח שונים .

ישנם הרבה הצעות שונות למלונות ומקומות אירוח אנו מעדיפים למצוא ולאתר מקומות לינה ליד האתרים התיירותיים על מנת לחסוך ממכם נסיעות ממקום למקום ומסביב לאתרים האלו תוכלו למצוא מגוון רב של מלונות מכל הסוגים.

נתחיל בעיר רומא שיש בה כל כך הרבה מקומות תיירות העיר הנצחית נותנת לך הזדמנות לבחור כל סוג של לינה לכל הכיסים ליד עיר הוותיקן, המדרגות הספרדיות או מזרקת טרווי או בכל מקום אחר בעיר כולל בתי מלון הקרובים לשדות התעופה Fiumicino ו Ciampino/ בחירת מלון ברומא תלוי בעיקרו בתקציב שלך, בעיר נמצאים הרבה מלונות היפים ביותר באירופה ורובם יקרים במיוחד במרכזה של רומא כמו ויה ונטו ואת פיאצה נאבונה או בשכונות היוקרה של Parioli ו פראטי. אם אתם מעדיפים להישאר בבתי מלון זולים, אתם יכולים למצוא מלונות רבים באיזור של תחנת טרמיני, אך גם כאן אתם יכולים למצוא מלונות של 4 או 5 כוכבים, כמו גם בשכונת טרסטוורה. אותו דבר בסביבות עיר הוותיקן, הבחירה היא מגוונת, עם מלונות טובים ובתי הארחה זולים. לפני שמזמינים חדר או מקום לאירוח באחת הערים של איטליה עדיף לבדוק קודם מחירים, ביקורות האורחים, תיאורים ותמונות של המלון, איפה הוא נמצא מה האתרים הקרובים אליו והאם המחיר מצדיק את המקום של המלון כי ישנם מלא מלונות באיטליה שיכולים לספק תחרות גדולה בין המחירים והמקומות כי אתם יכולים למצוא כמה מלונות באותו איזור וכל מלון יש לו את המחירים שלו, לכן עדיף יותר להתייעץ עם משרד התיירות שיזמין לכם כי משרדי תיירות יש להם הנחות מיוחדות.

חדרי האירוח ברומא מגוונים מאד שיש מהם הזולים שהם חדרי אירוח סטנדרטיים וקרובים למקומות התיירות אך עדיף למהר ולהזמין במקומות האלו כי רוב השנה מלונות אלו ומקומות אירוח מסוג זה עמוסים במיוחד בעונת הקיץ וחג המולד, עדיף להזמין בעונה שאחרי חג המולד או בחופשת האביב לפני או אחרי חג הפסח כי אז מלונות וחדרים אלו יהיו זמינים לאורחים ומחיריהם עוד יותר זולים.

אם החלטת להתארח במלון יוקרתי ומפואר אתה יכול למצוא מלון כזה באיזור שבו תרצה אך גם צריך לבדוק זמינות כי רוב המלונות בעונות החגים וחופשת הקיץ מלאים ואין בהם מקומות. הרבה אנשים מעדיפים מקומות אירוח שונים כמו צימרים מיוחדים בצדדיה החיצוניים של העיר רומא וישנה אופציה אחרת שאנשים הגרים בתוך העיר משכירים חדרים ללינה בתשלום סמלי, צריך רק לבדוק אם יש לכם מכירים הגרים בעיר כי רק הם יכולים להכיר אנשים כאלו וזו האופציה הכי משתלמת לצעירים הרפתקנים שרוצים לבקר במקום כמו רומא מבלי להתארח במקום מפואר.

העיר רומא מאד נוחה מבחינת מלונות ובתי אירוח מאחר שבכל מקום אפשר למצוא מלונות מכל הסוגים ויתרה מזה תחבורה בשפע ובמיוחד מוניות ואוטובוסים ציבוריים.

בכל מקרה אם אין לכם מכירים שיכולים לעזור ולסייע לכם בבחירתכם לטייל ברומא עדיף להתייעץ עם משרד הנסיעות ולא לחשוב על מלונות מפוארים מדי כי העיר הינה מיוחדת שיכולה לספק לכם ייחודיות ופאר יותר מללון באחד מבתי המלון היוקרתיים.