רומאנופש ברומא עיר הבירה של איטליה העיר המיוחדת ושופעת באומנות, באתריה ההיסטוריים והדתיים ואם אתם יוצאים משדה התעופה של רומא חייבים להגיע קודם ולבקר את מבנה הקולוסיאום ההיסטורי שמייחד את העיר רומא – colosseum – הנחשב כאחד היצירות הגדולות ביותר של ההנדסה והאדריכלות הרומית, משמש כיום כאתר תיירות פופולרי ברומא ומהווה סמל לא רשמי של העיר. המבנה אשר נבנה בעיר רומא העתיקה שנועד לצפייה במופעי בידור בהם קרבות של גלדיאטורים, מופעים הכוללים ציד בעלי חיים והוצאות להורג. הוא היה מסוגל לאכלס עד כ-50 אלף צופים והמון אנשים מצאו את מותם במבנה הזה .

בתוך העיר רומא נמצאת מדינת הוותיקן המפורסמת שבה הכנסייה והחצר הכי פופולריות של הקדוש פיטר שבה שוכן האפיפיור, המקום הדתי וההיסטורי של הדת הנוצרית הקתולית ועוד הרבה אתרים היסטוריים ודתיים. אם כבר ברומא אז לא לשכוח לבקר את המזרקה המפורסת שלה שנקראת מזרקת טרווי (באיטלקית – Fontana di Trevi)  היא הגדולה שבמזרקות מתקופת הבארוק ברומא ומאתרי התיירות הבולטים ברומא. במשך שעות היום והלילה גודשים תיירים רבים את המדרגות היורדות לכיוון המזרקה כדי להטיל מטבעות ולבקש שמשאלותיהם יתגשמו.

מהמקומות שחייבים לבקר כשמגיעים לרומא היא "הפיאצה די ספניה" איפה המדרגות המפורסמות שנקראות "מדרגות ספרד"  המדרגות הספרדיות (באיטלקית -Scalinata di Piazza di Spagna) הן גרם מדרגות המקשר בין הפיאצה די ספניה – (Piazza di Spagna – כיכר ספרד) לבין הפיאצה טריניטה די מונטי וכנסיית טריניטה דיי מונטי. כולם מקומות שחייבים לבקר ברומא ובקשר ללינה ישנם כמה מלונות מה 3 כוכבים ועד ל 5 כוכבים אך המחירים יקרים מאד יחסית למדינה שלנו, נסיעה במוניות משדה התעופה ועד לרומא הבירה יכולה להגיע מ 30 עד 50 אירו באוטובוסים קצת פחות אך במיטרו (רכבת תחתית) הכי זולה ומשדה התעופה ברומא אתם יכולים לנסוע בה עד ליעד שאתם רוצים והכל מסומן וישנם הרבה שלטים שמראים ומסבירים גם בתוך המיטרו כאשר מגיעים לאחד המקומות מודיעים מה האתרים המיוחדים שנמצאים במקום שמגיעים אליו, אז עדיף לנסוע במיטרו במידה ואין איתכם ילדים. ואם רציתם לאכול המסעדות מאד מיוחדות מהן היוקרתיות הממוצעות והמהירות של הפיצה הספגטי והסנדויצ'ים אך מסעדות הפיצה והאוכל המהיר יקרות יחסית למה שאנו רגילים אבל האוכל טעים מאד במיוחד הפיצה מאחת המסעדות ברחובות המכינות פיצה בתנור של עץ כמו טאבון. כי את הטעם הזה לעולם לא תשכחו.