ניתן לראות שינויים מאד מסיבים בתחום הרכב. התחום הזה גודל בכל יום, יצרני המכוניות מייצרים מכוניות בצורה מסיבית ביותר. אנשים היום לא יכולים לעבור יום ללא רכב ולכן נצרו מגוון של אפשרויות עבור הצרכנים העוסרות לצרכן לרכוש רכב וכן לחברת הרכב להגדיל את כמות המכירות שלהם. היום פרוסות לצרכן המון אפשרויות כדי שהוא יוכל להרשות לעזצו רכב באופן קבוע ובאופן זמני. להלן מספר אפשרויות :

השכרת רכב – ענף השכרת הרכב הוא ענף פופולארי מאד. אנשים משכירים רכבים בארץ ובחו"ל. אין כל כך שוני בין השכרת רכב בחו"ל לבין השכרת רכב בארץ ההבדל המשמעותי הוא שהשכרת רכב החו"ל נקבעת מהארץ והרכב כבר מחכה בחו"ל במיקום היעד שלך. אתה לא צריך לחכות לכלום, הרכב מחכה לך וברגע שאתה נוחת במטוס אתה יכול להכנס לרכב שלך ולהתחיל לנסוע, ללא חתימה על טפסים מיותרים. השכרת רכב היא שיטה שבה הלקוח מקבל רכב לתקופת זמן ידועה מראש והוא משלם רק לתקופת זמן זו. ליסינג – בשיטה זו הלקוח רוכש רכב , משלם מקדמה ראשונית ואילו את שאר הסכום הוא משלם בתשלומים. שיטה זו עוד בתחילת דרכה בארץ אבל בארה"ב שיטה זו מאד נפוצה. שיטה זו נועדה בעיקר כדי להקל על התשלומים השוטפים של הלקוח.
קניית רכב זו – שיטה זו היא השיטה הכי פופלארית בארץ, זו שיטה סטנדרטית שבה משלמים סכום מלא עבור רכב ומקבלים רכב חדש מהחברה.
קניית רכב משומש – שיטה זו ממש חדשה בארץ, בעקה זו הלקוח רוכב רכב יד שנייה או רכב משומש, כמובן שהתשלום הוא בהתאם, הרכב מגיע ללקוח לאחר טיפולים ובמצב מקסימאלי.

עולם השכרת רכב בחו"ל הוא עולם נוח וידידותי ללקוח. הלקוח חותם על כל הניירת והטפסים בארץ ולא צריך להתעסק עם זה עד שהוא מחזיר את רכב. הלקוח יכול לבחור את סוג הרכב שהוא משכיר וכן, את תקופת הזמן שהוא משכיר את הרכב. כמובן שככל שהרכב המושכר יותר חדש ויותר טוב וכאשר תקופת זמן ההשכרה יותר ארוך כך גם התשלום יותר גבוה. השכרה של רכב כרוכה בחתימה על חוזה של הלקוח מול חברת השכרת הרכב.