בין היעדים החמים עבור ישראלים היא העיר ברלין, בירת המדינה משנת 1991. שילוב בין אתרים היסטוריים חשובים לעם היהודי, חיי לילה, תרבות, מסעדות ובתי קפה, גלריות ומוזיאונים הופכים את העיר למגנט לתיירים. אז הנה כמה טיפים שיהפכו את הביקור שלכם להרבה יותר מהנה בעיר.

אחד הביקורים שאסור לפספס בעיר, כולל ביקור בכיפה של הרייכסטאג – מבנה הפרלמנט הגרמני בעל חשיבות פוליטית ואדריכלית שעבר שיפוץ ב-1999. כמה שבועות לפני הביקור, כדאי להזמין מקום כדי לקצר את זמן ההמתנה. אטרקציה נוספת שנחשבת לסמלה של העיר היא כמובן חומת ברלין. החומה לא רק חצתה את העיר אלא הקיפה מחצית ממנה וגם עליה יש אינספור סיפורים היסטוריים הקשורים לעם היהודי ולמלחמת העולם השנייה. יש בה חלק מעניין ואמנותי הנקרא ה- East Side Gallery. לעיר ברלין אין מרכז אחד, אלא שניים – המרכז המערבי והמרכז המזרחי כאשר בין השניים מרחיקים שישה קילומטרים בלבד. מקומות נוספים שהם בגדר חובה הוא ה״טירגארטן״ פארק ירוק קסום ורחב שמתחיל בגן החיות של העיר ומסתיים בשער ברנדבורג, ההולוקוסט דנקמל שהיא אנדרטה לזכר היהודים שהושמדו בעיר, ככיר בבל וכיכר פוטסדאם.

מתי כדאי לטוס?

כמו כל עיר אירופאית, שיא העונה מתחילה בחודש יוני ומסתיימת בסוף אוגוסט ולכן יותר מומלץ אם מתאפשר להגיע בחודשים מאי או ספטמבר. החורף קר מאוד ולכן למי שסובל מקור, כדאי יותר להגיע באביב ובקיץ.

איך כדאי להתנייד בתוך העיר?

ברלין נחשבת לעיר נוחה מאוד להתניידות כאשר ניתן לבחור בין האוטובוסים, רכב תחתית או רכבת עילית – כל אחת מהאפשרויות יכולה להתאים וזה מאוד תלוי באזורים שבהם אתם מבקרים ולמלון בו אתם לנים.