סלוניקי נחשבת לאחד היעדים הכי חמים ביון ובעלת אופי מודרני ועכשווי. למי שמחפש שילוב בין נופש באחד מבתי המלון המפנקים שבעיר לצד חופים מרהיבים, חיי לילה תוססים, ברים ומסעדות – סלוניקי זה המקום.

מה יש לעשות בסלוניקי?

לחובבי הספורט, השקט והשלווה, טיילת ניקיס נחשבת לאטרקציה בפני עצמה והיא נפרשת על כל קו החוף של העיר. לאורכה עוגנות ספינות המשמשות גם כבתי קפה שצפים על המים וניתן מדי שעה לצאת לשיט מהמם. בנוסף, לאורכה של טיילת ניקיס יש המון מסעדות וברים כך שאפשר להנות מארוחת ערב רומנטית עם כל האורות שנדלקים בשעות הערב ויוצרים מראה מרהיב ומיוחד מיד אחרי השקיעה.

רובע לדדיקה

רובע יפהפה מלא בסיפורים היסטוריים ובין הסיורים ניתן יהיה להנות ממוזיקה יוונית אותנטית. טברנות, מסעדות, ברים, חנויות מקומיות עם המון עבודות יד של מקומיים פזורים בכל הרובע. בנוסף, ברובע יש מלונות בוטיק ששוחזרו, בתים היסטוריים והמון מה לעשות בשעות היום והלילה גם יחד.

שוק מודיאנו

לא ביקרתם בסלוניקי אם לא הייתם בשוק מודיאנו בו תוכלו למצוא הכל מהכל. זה המקום לקנות מזכרות מסלוניקי לכל המשפחה והחברים, ממתקים מקומיים, שמן זית מתוצרת מקומי, גבינות ולהתפנק במגוון של תבלינים, קפה אותו טוחנים במקום, פרחים, דבש, בגדים אותנטיים ועוד… השוק ססגוני, מלא חיים ואפשר בהחלט להעביר בו חצי יום.

מקום נוסף שבו אפשר לבקר בסלוניקי הוא בית הכנסת מונסיטיר, מחזה מרהיב ומקושט, בימה משיש, תבליטים ומגני דוד מזהב, קפיצה שהיא חובה לכל יהודי. גם המגדל הלבן, המוזיאון היהודי והרוטנדו נחשבים לאטרקציות מרכזיים ולמבנים חשובים המייצגים את העיר ואת ההיסטוריה שלה.

לסיכום, סלוניקי היא בהחלט יעד ששווה להגיע אליו בקיץ הקרוב הן מבחינת מקומות הבילוי ובתי המלון המפנקים והן מבחינת ההיסטוריה והמקומות בהם כדאי לבקר.