יוון זו מדינה הנמצאת בצדה הדרומי של אירופה. היא שוכנת על חופי הים התיכון וכוללת בתוכה גם מספר לא מבוטל של איים, גדולים וקטנים. בירתה של יוון היא אתונה, זוהי גם העיר הגדולה ביותר ביוון שכוללת לא פחות מ-4 מיליון תושבים. השפה הרשמית של יוון היא יוונית, מספר התושבים הכללי ביוון מגיע ל כ-11 מיליון. המטבע של יוון הוא יורו, כבשאר מדינות הגוש האירופי. ליוון היסטוריה עשירה, טבע מדהים, תרבות ייחודית והרבה מאוד אטרקציות שמושכות אליה תיירים רבים מכל העולם.יוון

ההיסטוריה של יוון

ההיסטוריה של יוון מתחילה כבר כ-2000 שנה לפנה"ס כאשר העמים ההודו אירופים פלשו אלי והתחילו ליישב אותה. התקופה המפורסמת ביותר בהיסטוריה המפוארת של יוון היא ללא ספק תקופת יוון העתיקה. בתקופה זו יוון עברה פריחה תרבותית וכלכלית שהולידה אנשים דגולים, יצירות אמנות ומדע, פילוסופיה עשירה ושפע של יצירות ספרותיות קלאסיות שהשפיעו על כל תרבות המערב עד עצם היום הזה. שיאה של תרבות יוון העתיקה היה במאה ה-5 לפנה"ס, אך המלחמה הפולינזית שבאה בעקבותיה החלישה מאוד את יוון. בתקופה שאחרי הפסד יוון במלחמה היא היתה לא יותר מפרובינציה של האימפריה הרומית ולאחר כיבוש קונסטנטינופול, היא הפכה לפרובינציה של האימפריה העותומנית. רק בשנת 1827 זכתה יוון לעצמאות מלאה, לאחר מלחמת עצמאות עקובה מדם.

דת ביוון

הדת המרכזית ביוון היא הנצרות האורתודוקסית, אליה שייכים מרבית התושבים, כ-98% מן האוכלוסיה. זאת הסיבה לכך שבכל רחבי יוון ניתן למצוא כנסיות רבות של הנצרות האורתודוקסית. בנוסף לכך ביוון יש כמה מיעוטים דתיים כגון: מוסלמים, יהודים, קתולים ופרוטסטנטים.

תיירות ביוון

יוון נחשבת לאחת המדינות המתויירות ביותר בעולם ומדורגת כאחת מתוך עשרת המדינות הפופולאריות ביותר לתיירות. האטרקציות המרכזיות של יוון כוללות את האיים הרבים שלה שמספקות לתיירים חופי ים מדהימים על הים התיכון ואפשרויות נופש רבות ומפנקות. רודוס, כרתים וקוס, שלושת האיים המרכזיים של ייוון ומוקדי התיירות הגדולים ביותר. כמו כן, בבירת יוון, אתונה, תמצאו אטרקציות היסטוריות וארכאולוגיות חשובות כמו האקרופוליס ואגורה, זהו הפורום הרומי המפורסם ועוד.