מדיניות השמיים הפתוחים שעליה חתמה מדינת ישראל לפני מספר שנים מביאה איתה מהפכה צרכנית אשר במסגרתה יורדים מחירי כרטיסי הטיסות. במסגרת השמיים הפתוחים יכולה כל חברת תעופה שחפצה לטוס לנתב״ג לעשות כך מבלי צורך בהסכמים בין שתי המדינות שממנה ואליה מופעלת הטיסה, כפי שמונהג בכל מדינות האיחוד האירופי. המשמעות עבור הצרכנים היא כמובן תחרות רבה יותר בין חברות התעופה שמובילה כאמור לירידת מחירים. הרפורמה מוכיחה את עצמה כל שנה מחדש עם עליית כמות הנוסעים מנמל התעופה בן גוריון ועם הגעתן של חברות תעופה חדשות שפותחות יעדי טיסה חדשים בפני הצרכן הישראלי. לכן החלטנו להציג בפניכם שלושה יעדים חדשים לקיץ הקרוב.

 

רייקיאוויק, איסלנד

חברת התעופה וואו הודיעה לאחרונה על הפעלת קו חדש שיחבר בטיסה ישירה את תל אביב ורייקיאויק. איסלנד נחשבת למדינה מדהימה ביופייה כאשר בין היתר היא ידועה בנופים המשגעים של הרים, הרי געש, אגמים כאשר במספר רב של מקומות תוכלו גם למצוא מעיינות חמים כתוצאה מהפעילות הגעשית הרבה שקיימת באי. איסלנד נמצאת במרחק של כחמש שעות טיסה וכבר מהחודש הקרוב תוכלו לטוס אליה בחודשי הקיץ שהם כאמור תקופה אידיאלית לבקר באי.

 

ברגמו, איטליה

חברת תעופה נוספת שהודיעה לאחרונה על הרחבת הפעילות שלה בארץ היא חברת הלואו קוסט האירית ראיינאייר כאשר אחד היעדים המרכזיים שיפתחו לצרכן הישראלי הן מתל אביב והן מעובדה הוא ברגמו. ברגמו נחשבת לעיר מרכזית בצפון איטליה שנמצאת במרחק נסיעה קצרה מהאגמים קומו, איזאו ומאג׳יורה. בנוסף אם תמשיכו מעט צפונה, מרחק נסיעה של פחות משעה תוכלו לחצות את הגבול לאזור האלפים השווצרים ולהנות מהנוף המרהיב של עיירות כמו לוצרן ואחרות. ברגמו נמצאת במרחק של שלוש שעות טיסה והחל מחודש מאי זו התקופה האידיאלית לבקר באיזור.

 

סרדיניה, איטליה

יעד נוסף שיפתח החל מהשנה הוא קאליארי בדרום סרדיניה אליו תטוס חברת אל על. האיזור של דרום סרדיניה סביב קאליארי כולל חופים בתוליים מרהיבים ביופים כאשר בין האיזור היותר מוכרים תוכלו למצוא את קאפו דורסו או וילה סילמיוס. מעבר לחופי הטורקיז תוכלו להנות מהתרבות הענפה של האוכל והיין השוררת באי שנמצא כשלוש שעות וחצי טיסה מתל אביב.