אנגליהלאנגליה ישנם אספקטים תיירותיים שונים כמו חיי העיר התוססים והנופים הבודדים, המנהגים המיושנים והאוונגרד, החופים היפים והרים מחוספסים . אנגליה הינה מדינה ייחודית שניתן לראות בה את שרידי ההיסטוריה שלה בכל מקום שאתה מבקר . לונדון הינה עיר הבירה העיר הגלובלית המובילה. אחת הערים הגדולות בעולם עם המוזיאונים העולמיים , מקומות היסטוריים, המשקאות והאוכל הנהדר .  אנגליה נחשבת לעיתים קרובות השם הנרדף של בריטניה, אבל זו טעות גדולה  מפני שהיא נמצאת בצפון מערב אירופה , ובחלק הדרומי של בריטניה האי הגדול ביותר באירופה שכמעט 84% מהאוכלוסייה שלו חיים באנגליה, בעיקר בערים הגדולות ובאזורי המטרופולין , וכמו כן היא המדינה הגדולה ביותר מבחינת אוכלוסייה ומסת קרקע, מארבעת המדינות המרכיבות את האי הגדול או הממלכה המאוחדת של בריטניה .

 דרום מזרח אנגליה – ולאורך קו החוף זהו החלק העשיר ביותר של המדינה בתחום החקלאות .

 אזור מערב אנגליה – מאופיין באדמות הבור המחוספסות של "דבון" , קו החוף הסלעי של "קורנוול" והעיר "סולסברי" שממנה מתחיל המערב של המדינה ומייחד אותה המגדל האלגנטי והמהודר של הקתדרלה שבה. ישנם עוד ערים אחרים במערב אנגליה כמו בריסטול, באת' ואקסטר שהם גם שווים ביקור .

במרכז מדינת אנגליה – שמה נמצאות אוניברסיטת אוקספורד וקיימברידג' והעיירה של שייקספיר.

מזרח אנגליה – אזור מיוחד וחשוב לא פחות משאר האזורים עם היופי של מראה האדמות השטוחות .

באיזור הצפוני של אנגליה – נמצאים הערים הגדולות , החזקות והמפורסמות בתעשייה כמו ליברלפול , ניוקאסל ומנצ'סטר שבהן החיים התוססים , ולא לשכוח את הנוף הממגנט של הרמות הגבוהות והעמק המפורסם של יורקשייר . ישנם עוד ערים היסטוריים מיוחדים כמו יורק ודורהאם .

   עבור סיור תרבותי וחיי לילה, אנגליה משגשגת ובמקום ראשון ללא ספק, וכשאומרים אנגליה , לונדון או בריטניה ישירות חושבים על דייויד בקהאם, דגים וצ'יפס, הביג בן, האוטובוסים האדומים משתי קומות , מוניות שחורות, אואזיס, ערפל , הביטלס, תה, טירות ובתים היסטוריים וכו' … .

אנגליה מפורסמת בגבעות הירוקות ובמישורים הפוריים , הגשם והירוק המשכר של האזור הכפרי , ארוחות הבוקר החמאות וטעמי הגבינות .

אנגליה נחשבת לבית הגדול של המשקאות האלכוהוליים השונים ולפאבים המפורסמים , התוססים והמיוחדים המהווים חלק מחיי היומיום ומקום התכנסות הקהילה .

אז איך ישראלי לא יאהב לבקר באנגליה אחרי שכל מה שהוא אוהב נמצא שם . נוף מדהים , חיים תוססים,  שופינג  , מפורסמים , בירות וגבינות מכל הסוגים והפאבים המיוחדים ועוד הרבה …