בארץ אתה אולי עורך דין דיני עבודה ששולט ביד רמה במשרד גדול ומפואר עם עשרות עובדים ומתלמדים אבל כשאתה בחו"ל, מצוי על פסגה של הר מושלג או בג'ונגל עבות באמצע שום מקום אתה כבר לא עורך דין דיני עבודה אלא אדם מן השורה שבריאותו, חייו וכמובן הנאתו חשובים לנו מאד.

לכן לא משנה מה אתה בארץ, מה העיסוק שלך או מה הם התנאים אליהם אתה רגיל כאשר יוצאים לטיול אתגרי בטבע במקומות אקזוטיים מרוחקים ברחבי העולם כולנו חוזרים להיות רק אנשים הזקוקים לכל ההכוונה, הייעוץ והציוד המתאים כדי לשרוד וכדי לא לאבד שליטה, ליהנות מהאתגר ולא להפוך אותו לאסון פוטנציאלי.

 המכורים לאתגרים וודאי יבינו זאת. המלצות טובות והכנה נבונה של הטיול מונעות הרבה טעויות ועיכובים בדרך ובמהל הטיול. יש דברים לחשוב ביותר לדעת טרם היציאה כדי שיהיה אפשרי להתכונן כראוי. אם יש באפשרותכם לשוחח עם מישהו שחזר המאתר בו אתם רוצים לטייל, טיפס את ההר שאליו אתם נושאים עיניים או חצה את המדבר בו אתם מתכוונים לדהור על גבי גמלים התייעצו איתו כמובן. עצות בגוף ראשון ממישהו שכבר עבר את החוויה הן מומלצות וחשובות, זכרו רק לקחת דברים בפרופורציות הנכונות ולהבין כי אנשים שונים חווים חוויות אחרות ובנויים בצורה שונה לכן התמקדו בעיקר בהמלצות הטכניות, ציוד שכדאי לקחת, מפות טובות, המלצה חמה על מדריך מקומי או על מקום ללון בו.

 אם אין לכם מכר שכבר עבר את החוויה תוכלו בוודאי למצוא ברשת כל מיני רשימות של מטיילים, בטח במדריך תיירות עולמי ודומיו המביאים שלל דוגמאות, כתבות, רעיונות וטיפים. אספו חומרים, בדקו את מזג האוויר הצפוי, התייעצו עם יועצי המכירות באתרים לציוד מתאים, הם ידעו להמליץ על המוצרים הטובים ביותר ולהתאים לכם את החליפה הנכונה או המעיל התרמי הנכון.

 סוכנויות טיולים רבות מציעות כיום טיולים מאורגנים גם ליעדים אקזוטיים ומשונים. הטיולים הללו נרקמים סביב אתר מסויים, היציאה היא בקבוצות קטנות יחסית שעוברות כבר בארץ כמה מפגשי גיבוש והיכרות. היתרון שבהצטרפות לקבוצת טיולים מאורגנים שכזו היא שהחברה עצמה כבר ערכה את כל הסידורים הנלווים, ריכזה עבורכם מראש את רשימת הציוד המומלצת, מצאה את המדריך המתאים וגם דואגת להעברות ולטיפול בכל הניירת והטפסים השונים כולל אפילו ביטוחים אישיים ושאר ירקות. הטיפול בכל אלה הוא די מסובך בעיקר כשרוצים לכבוש יעדים מיוחדים כמו האלפים או האוורסט לשם ההשוואה. בטיול שכזה מלווה את הקבוצה גם איש צוות רפואי, סבלים ועליהם הציוד נהג ומדריך. אלו עושים עבורכם את העבודה השחורה בין לבין וחוסכים את הטרחה גם בלוקיישן עצמו. כמובן שזה לא טיול שמתאים לאופיו של כל אחד אך בהחלט שווה בדיקה.

למידע נוסף על נופשונים