אם עד לפני כמה שנים כשהיינו שומעים פולין או וורשה ישר היינו חושבים על המסע לפולין בתיכון לזיכרון תקופת השואה, מסתבר שהגידול במבקרים בבירת פולין לא קרה סתם והעיר עברה שינוי אדיר מה שמוביל תיירים רבים מרחבי העולם וגם מישראל להגיע אליה בהמוניהם, במיוחד בימי הקיץ.

אז מה חדש בוורשה?

  • קצת היסטוריה- לפני שאתם מתחילים במסע קניות באחת הערים הזולות באירופה, כדאי להכניס קצת מסורת. המוזיאון היהודי החדש הוא איננו מוזיאון שואה אלא ״סיפור יהדות היסטורי״ אשר מסמל את תרומתם הרבה של היהודים למדינה במגוון תחומים – כלכלה, תרבות, מדע ועוד. המוזיאון מחולק לשמונה אגפים כאשר כל אחד ואחד מהם מספר סיפור אחר של היהודים בפולין החל מעיתונות יהודית פולנית, דרך מוזיקאים, סופרים, תיאטראות ועד הסתכלות על מוסדות ובתי ספר.
  • ארמון התרבות והמדע – הפלאס קולוטרה הוא אחד מהמבנים המרשימים בוורשה. הארמון מסמל את שליטתם של הסובייטים בפולין. הארמון משתרע לגובה של 237 מטרים ובו קומפלקס נרחב ידיים של בתי קולנוע, משרדים, בריכת שחייה גדולה, אודיטוריום ומרפסת מרהיבה ממנה אפשר לצפות על כל העיר. התערוכות בארמון מתחלפות כל הזמן וניתן להיחשף בימים אלו לתערוכת הטיטאניק.
  • ואי אפשר בלי קניות – העיר מלאה במרכזי קניות שופעים בחנויות של מותגים, מעצבים וחברות אופנה מכל העולם. ניתן לקנות ממש בזול או ממש ביוקר – זה כבר תלוי בכם.ארקדיה וזלוטה טראסי נחשבים למרכזי הקניות המרכזיים של העיר. כמובן שיש עוד הרבה רחובות בהם ניתן להסתובב וכמובן שאסור לשכוח שאם משווים מחירים למחירים בארץ, וורשה זולה בעשרות אחוזים.

למעשה, לעיר יש הרבה להציע, בדומה לאחיותיה האירופאיות החל מבתי קפה ומסעדות, דרך גלריות ומוזיאונים מרשימים ועד תיאטראות ומופעים המגיעים אליה מרחבי העולם. זול ליסוע אליה, זול לחזור וזול מאוד להנות ולמצות אותה עד תום. 3-4 ימים יספיקו בהחלט אך אם תרצו, בקלות ניתן לשכור אותו או לארגן טיול מדהים גם מחוץ לעיר.