ניו יורק ניו יורק… מה עדיין לא נאמר על העיר המופלאה הזו? העיר שמושכת אליה מידי שנה מיליוני תיירים, אבל לא רק בתקופת השיא, כלומר בקיץ, אלא במשך כול ימות השנה. המטייל בעיר ניו יורק, נמצא על הגלובוס בצפון מזרח ארה"ב. ניו יורק מורכבת משלושה איים שונים. הידוע מביניהם הוא מנהטן, והשניים האחרים הם סטטן איילנד ולונג איילנד. בנוסף, העיר כוללת 5 רובעים : סטטן איילנד, קווינס, ברוקלין, ברונקס ומנהטן, לכול רובע שכזה ייחודיות משלו. בניו יורק, תוכלו להתרשם ממבנים ארכיטקטוניים מכול הסוגים, אך במיוחד מגורדי השחקים, וכולנו כמובן זוכרים את אסון התאומים. במאמר זה תוכלו למצוא מדריך לנופש בניו יורק.

מתי להגיע?

רוב התיירים מתזמנים את החופשה השנתית שלהם לתקופת הקיץ, ואכן הקיץ זוהי תקופה מצוינת להגיע אל ניו יורק, אך עדיין, בעונה זו, העיר מוצפת בתיירים והיא יכולה להיות חמה למדיי. מומלץ יותר להגיע אל ניו יורק בתקופת הסתיו, וליהנות מהמראה המרהיב של העצים בתקופת השלכת. כדאי גם כמובן להגיע בתקופת האביב. אם אין לכם בעיה עם קור עז ושלג, אזי אתם בהחלט מוזמנים להגיע בשיא החורף לניו יורק. על כול מקרה העיר בועטת וחיה במשך כול תקופות השנה.

היכן לבקר?

  • פסל החירות –  אי אפשר לבקר בניו יורק מבלי לראות את פסל החירות, הסמל האולטימטיבי לחופש. אם תרצו לבקר באתר, תצטרכו לשוט במעבורת אל עבר סטטן איילנד מבאטרי פארק, או שניתן לשוט לאי ליברטי. אל דאגה אין צורך ברשיון משיט שוכני המקום עושים זאת לפרנסתם.
  • סנטרל פארק- הפארק הגדול והידוע ביותר בניו יורק. תוכלו להלך בו שעות וליהנות מהנופים הירוקים. אם אתם אוהבים ג'וגינג, זהו המקום בשבילכם. בפארק ישנם גם אגמים, גן חיות ותיאטרון. הסנטרל פארק ממוקם באי מנהטן.
  • טיימס סקוויר – הכיכר ממוקמת בין השדרה השביעית לברודווי סטריט. מרכז שוקק כאשר ברקע תוכלו לצפות בשלטי הפרסומת המרהיבים. בהרבה מאוד סרטים אשר צולמו בעיר ניו יורק, ניתן היה לראות את הטיימס סקוויר, וזוהי סיבה מספיק טובה לבקר במקום.
  • אמפייר סטייט בילנדינג – תוכלו לעלות לפסגת הבניין ולצפות בנוף מרהיב של העיר ניו יורק כולה. הבניין מתנשא לגובה של מעל 300 מטרים ויש בו שתי מרפסות, אחת בקומה ה- 82 ואחת בקומה ה- 102.
  • רוקפלר סנטר – במקום ישנם הרבה מאוד בנייני משרדים , גורדי שחקים. מומלץ לבקר במקום בתקופת חג המולד, שם תוכלו למצוא משטח החלקה על קרח גדול במיוחד. לקראת החג מוצב שם עץ אשוח מרשים במיוחד. תוכלו גם להשתתף בסיור בתיאטרון השוכן במקום וליהנות ממופעים חיים של אומנים.

מקומות נוספים בהם מומלץ לבקר: מגדל טראמפ, חנות הצעצועים של שוורץ, בקרנגי הול, מרכז לינקולן, מדיסון סקוור גארדן, ולשוחרי התרבות והתיאטרון, לא מומלץ לוותר על ביקור בברודווי, שם ניתן לצפות במיטב מחזות התיאטרון המדוברים ביותר.