אירופה תמיד הייתה יעד נסיעה פופולארי במיוחד, בקרב תיירים מכול קצוות העולם. בין אם אתם תיירים מנוסים אשר ביקרו זה לא מכבר ביבשת אירופה, או בין אם זו לכם הפעם הראשונה ביבשת, יש כמה דברים חשובים שכדאי לזכור עוד לפני שאתם יוצרים קשר עם סוכנות הנסיעות שלכם, ומזמינים את החופשה הבאה. במאמר זה תוכלו לקרוא על נופש באירופה 5 טיפים לחופשה.

באיזו תקופה כדאי לנסוע?

טיסה לפריז באביב נשמע לכם רומנטי ואטרקטיבי? ובכן, אם תגיעו לפריז באביב, תמצאו עצמכם תקועים ימים רבים בבית המלון משום שמזג האוויר יכול להיות קר וגשום מאוד. מצד שני, הריביירה הצרפתית, מתהדרת בתקופת האביב בטמפרטורות חמימות, שמש ומקומות יפים לביקור. אם אתם לא בטוחים באשר לדפוסי מזג האוויר, כדאי לבדוק את הנושא אל מול סוכן הנסיעות שלכם, שידע טוב יותר מכם, מתי הן העונות הגשומות או בעיות אחרות הקשורות למזג האוויר.

תקציב כספי

תכננו מראש כמה כסף אתם יכולים להוציא, ואל תשכחו לכלול בתקציב תוספות כמו אטרקציות תיירותיות, וארוחות במסעדות (שהן בדרך כלל יותר יקרות ממסעדות במקומות אחרים, למשל במדינות הבלקניות ומסעדות במדינות אגן הים התיכון). אם התקציב שלכם הוא מצומצם, תוכלו לשקול ביקור במדינות מזרח אירופה, לבחור בטיולים מאורגנים במסגרת "הכול כלול" או בחבילות של "הרגע האחרון", אלה הן חבילות משתלמות ומוזלות במיוחד, ויכולות לחסוך לכם 30% מעלות הטיול, כך תבצעו ניהול תקציב חכם. בדקו את שער החליפין הנוכחי בין המטבע של הארץ ובין המטבע של המדינה בה אתם מעוניינים לבקר, על מנת לקבל מושג טוב יותר באשר לעלות החופשה.

השעון הפנימי

אם אתם מעדיפים לישון בבקרים ולקום בשעות הצהריים, סיורים מודרכים אינם מיועדים בשבילכם. רוב הסיורים המודרכים מתחילים מוקדם בבוקר. אתם יכולים לבקר באמצעות הסיורים המודרכים במספר ערים במדינה אחת או בכמה מדינות בפרק זמן שצוין מראש ואתם נדרשים להישאר בקבוצה. מצד שני, אם אתם לא אוהבים לטייל לבד, כך תוכלו ליהנות מחברתם של אנשים אחרים, ולראות כמה שיותר, בפרק זמן קצר יחסית. מומלץ לחשוב על הדברים מראש, וליטול החלטה נכונה מבחינתכם, כאשר אתם מתייחסים לכול השיקולים האפשריים.

כיצד אתם רוצים לבלות?

קחו את הזמן לחשוב, כיצד אתם מעוניינים לבלות בטיול. האם אתם מעדיפים את המים או שמא מעדיפים נוף הררי? האם אתם אוהבים לרבוץ שעות על החוף, או לטפס על צוקים? האם אתם מעדיפים זינוקי אדרנלין או מעדיפים לבקר במוזיאונים? גם אם אתם  מודעים מראש להעדפותיכם, לעיתים מומלץ לחוות חוויות חדשות ומרתקות, ולתת הזדמנות למה שאינכם מכירים.

אקלים פוליטי

במיוחד כאשר מדובר על התייר הישראלי אשר איננו אהוד בכול המדינות, כדאי להתחשב באקלים הפוליטי. בעוד שרוב המדינות המסתמכות על תיירות תעשינה ככול שביכולתן להבטיח את ביטחונם של התיירים, בימים אלה, כדאי לבדוק את העניינים הללו מראש. לבדוק להיכן יש אזהרות מסע , ניתן לעשות זאת בבדיקה אל מול משרד החוץ.