ישראלים רבים מחפשים דרך לשנות קצת את המסלול בארץ ולעבור לעבוד ולגור באירופה. כמו שאתם וודאי יודעים, אירופה ענקית ויש כל כך הרבה אפשרויות של עבודה החל מעבודות זמניות, דרך עבודות מקצועיות ועד עבודות קבועות בחברות מוסדרות. חשוב לדעת שברוב המדינות כדי לעבוד באופן חוקי, תהיו חייבים להצטייד באישורי עבודה וויזה לצד העובדה שבכדי להישאר במדינה כל שהיא יותר משלושה או שישה חודשים, תצטרכו גם כן לקבל אישור מיוחד, אלא אם כן אתם אזרחים אירופאיים ומחזיקים בדרכון.

אילו אפשרויות יש לכם?

ובכן, זה מאוד תלוי איזה ניסיון צברתם, מה למדתם ואיזה סוג של עבודה אתם מחפשים. תוכלו למשל לעבוד בתחום המכירות כמו למשל במכירת מוצרי ים המלח, מכירה של מוצרי שיער, תכשיטים ואפילו מה שנקרא מכירה מדלת לדלת. אמנם מדובר בעבודה קשה של המון שעות, אבל אם אתם ״סיילזמנים״ בנשמה, תוכלו להרוויח לא מעט כסף.

בנוסף, ניתן לברר לגבי משרת אופר או בייבי סיטר אצל משפחות יהודיות או ישראליות שמתגוררות למשל בערים גדולים כמו רומא, לונדון, פריז, מילאנו וכדומה. במידה ויש לכם תואר ראשון או שני, תוכלו לנסות להתקבל לחברות שונות בתחום ההייטק ואז הרבה יותר קל מבחינת אישורי העבודה. דבר נוסף שאפשר לעשות זה לנסות להתקבל לגופים ישראליים שפועלים בכל רחבי אירופה כמו למשל שגרירות ישראל בערים שונות, חברות הייטק ישראליות שפועלות בחו״ל וכדומה.

אין ספק כי יש לא מעט אפשרויות ודי קל למצוא עבודה, תוכלו להיעזר ברשת האינטרנט, להתחבר לקבוצות רלוונטיות בפייסבוק או לשאול חברים וכך להגיע לעבודה שהכי מתאימה לכם. במידה ואין לכם אזרחות, חשוב לבדוק איך אתם מתארגנים מבחינת מגורים, ביטוח רפואי ושאר סידורים חשובים אותם כדאי לבצע לפני הנסיעה.