הגיע הרגע שלו חיכיתם, ואתם משוחררים מהצבא. סביר להניח שלא כל כך ברור לכם איך להמשיך את דרככם בחיים, והייתם שמחים לקצת פסק זמן, לנסוע ולטייל גם כדי להרגיש קצת את החופש אך גם כדי לסדר את הראש והמחשבות.

וודאי יש מביניכם כאלה שהטיול שלהם כבר מאורגן, אם בזכות חסכונות שניתן להשתמש בהם ואם בזכות ההורים שמממנים. מה עושים אלה שאין להם את הפריבילגיה הזו? איך בכל זאת ניתן לצאת לטיול הגדול גם כשאין לכם מממן?

אלו מכם שנמנים על הקבוצה האחרונה צריכים לשקול עבודה בחו"ל. עבודה בחו"ל מאפשרת לכם גם לנסוע ולטייל וגם להרוויח כסף תוך כדי כך, מה שיעזור לכם להישאר יותר זמן בחו"ל ואולי להגיע לעוד מקומות.

בשלב הראשון כדאי לבחור לאן אתם רוצים לנסוע ורק אז לבחון את אפשרויות העבודה שם. ברוב המקומות בעולם ניתן לעבוד באותם התחומים, וברוב המקרים ניתן אפילו לסגור את נושא העבודה עוד מהארץ.

עבודה מאד פופולרית בקרב חיילים משוחררים בחו"ל הינה מכירות בעגלות בקניונים. סוג עבודה זה יכול להיות מאד ריווחי, הוא כמובן זמני, והוא מאפשר עבודת מכירות שאינה עבודה פיסית קשה מדי (למעט העובדה שצריך לעמוד על הרגליים…).

תחום עבודה נוסף, שגם הוא קשור במכירות הינו מכירת ציורי שמן. תחום זה תופס תאוצה והופך להיות יותר ויותר מבוקש בקרב חיילים משוחררים הנוסעים לחו"ל ומעוניינים לעבוד שם. בעבודה זו כרוך מעט יותר מאמץ פיסי, אך עדיין הכישורים היחידים שתצטרכו ממש לאמץ כאן הם כישורי המכירה שלכם.

אלו מכם שאינם מעוניינים בעבודה הכרוכה במכירות, ומן הסתם יש כאלה שזה לא הצד החזק שלהם, יכולים לפנות לתחומים אחרים. למשל, הובלות. אם אתם חזקים פיסית ויכולים לעמוד בעבודה מאומצת ניתן להרוויח לא רע בעבודה מסוג זה.

אפשרות נוספת היא להיות אופר. גם כאן, זה משהו שניתן לסגור אותו עוד מהארץ, למצוא משפחה ישראלית החיה בחו"ל, ולהפוך להיות האופר שלה. הבעיה עם עבודה זו הינה בדרך כלל לא מדובר בעבודה לחודש חודשיים, ומשפחות בדרך כלל מעוניינות באופר לפרק זמן ארוך יותר.

בכל עבודה או תחום שתבחרו, זכרו לברר מראש את נושא אשרות העבודה כדי שלא יווצר מצב שאתם פועלים במדינה זרה ללא אשרה או היתר.

למידע נוסף על עבודה באירופה