בשנים האחרונות ניתן לראות עליה משמעותית בביקוש לנפוש בצימרים באזור הצפון, הנופש יכול להיות עם כל המשפחה או בצורה רומנטית זוגית. חופשה בצימר היא חופשה בפן אחר שכל אדם אוהב.

רבים מתושבי המרכז בישראל ואפילו תושבי החלקים הדרומיים, בוחרים מידי שנה לצאת לנופש בארצנו היפה באזור הצפוני של הארץ.  צמרים בצפון הארץ ובייחוד צימרים בגליל הפכו ליעד תיירותי מועדף על פני בתי מלון. החוויה שצימר נותן היא חוויה שונה ממה שמלון נותן. החוויה בצימר היא חוויה אישית, שקטה ואותנטית יותר ממה שבית מלון מציע. בזמן שבתי המלון מציעים יוקרה ופאר צימרים בצפון מציעים נופים מדהימים, ארוחות בוקר תחת כיפת השמיים, מבנים מעץ ועוד.

הגורמים העיקריים שהפכו את הצמרים בצפון לפופולריים כל כך

ישנם הרבה גורמים שנתנו "דחיפה" משמעותית לעולם הצימרים להלן מספר גורמים עיקריים שעזרו לצימרים להיות בראש סדר עדיפות הישראלים כאשר מדובר על חופשה בארץ.

1.       אווירה שנותנת מצב רוח – הצפון מאופיין באווירה ייחודית ושונה משאר חלקי הארץ, מיוחד מאזור מרכז הארץ. השקט בצפון והשלווה שהוא מפיץ, נופים של הרים ויערות, אוויר צח ועוד כל אלו מאפשרים חופשה עם חוויה אחרת.

2.      המרחק הגורם לתחושת ניתוק – צימרים בצפון הארץ בדרך כלל ממוקמים בישובים רחוקים על הרים, בדרך כלל מדובר בנסיעה של מספר שעות מאזור מרכז הארץ. צפון הארץ מאופיין באזור ללא פקקים, ללא לחצים מיותרים וכן בהרבה אזרים אין קליטה סלולרית. כל אלו מאפשרים תחושה של ניתוק מהשגרה היום יומית שלנו.

3.      נופים עוצרי נשימה – הנופים בחלקים הצפוניים בארץ מצליחים למשוך תיירות בכל ימי השנה החל מהחורף ועד הקיץ. נופים של נהרות זורמים, הרים גבוהים, יערות ירוקים, שדות של פרות שגדלים בפרדסים, ריחות של פרחים ועוד – הטבע בשיאו.

4.      אטרקציות ייחודיות לצפון – צפון הארץ מציע אטרקציות מגניבות המתאימות כמעט לכל הגילאים ולכל המשפחה כגון שייט קיאקים, טיולי טרקטורונים באזורי עפר ואזורים הררים, רכיבה על סוסים בדרכי כורכר, מסלולי הליכה בטבע ועוד.

צימרים בצפון מציעים את החושה המושלמת לכל אחד בין אם מדובר בחופשה זוגית או ירח דבש, טיול לכל משפחה וכדומה. בזמן החופשה ניתן לבחור בין נופש של "בטן גב" הכולל פינוקים של מסז'ים, ביקורים בספא, ג'קוזי וכדומה לבין נופש הכולל חוויות אקסטרים וכולל בתוכו אטרקציות שונות בטבע.
חופשה בצימרים בצפון מאפשרת חזרה לשגרה בצורה נעימה יותר ומאפשרת צבירה של אנרגיות בגוף דבר הגורם לנו לחזור לשגרה בצורה קלה יותר ועם אנרגיות חיוביות.