אחד האזורים היפים בארצנו שבו ניתן למצוא טבע וירוק בשפע לצד היסטוריה רבת שנים ואנשים מעניינים הוא צפון הארץ. אזור הגליל משך אליו תמיד מתיישבים לאורך השנים, במיוחד כאלה אשר העיסוק הרוחני היווה חלק גדול מחייהם כמו המקובלים בצפת ובטבריה. מלבד העניינים שברוח, ניתן למצוא שפע של אטרקציות לילדים בצפון אשר מתאימות, למעשה, לכל המשפחה ומשלבות טבע לצד חקלאות תיירותית, טיולים, משחקים ואקסטרים.

טבע במלוא הדרו

ניתן למצוא שפע של אטרקציות לילדים בצפון שהכין להם הטבע. בריכות שכשוך נסתרות בלב החורש, נחלים בהם אפשר לטבול את הרגליים ואפילו לשחות בחלקם לאורך המסלול. נחל קיבוצים למשל הוא דוגמה לכך. בכלל, כל עמק המעיינות שופע ירוק ומים, ממש גן עדן אשר מנתק לחלוטין מסביבתו. כמובן שגם בגליל העליון הנחלים הזורמים בליבו של חורש. נחל דן, בניאס או חצבני הם מקומות מקסימים לטיול לכולם. בגליל המערבי נראה כבר החיבור עם הים וישנו שילוב בין מי הנחל וערוצו הירוק לבין הים. כך הוא בנחל בצת או נחל כזיב.

לראות מהיכן מגיעים הפירות והדבש

צפון הארץ הוא אזור חקלאי ברובו אשר היום לחקלאות נוסף גם הנדבך של התיירות. ישנן לא מעט פעילויות לילדים בצפון הקשורות לענפי החקלאות השונים. בגולן ניתן להשתתף בקטיף של מגוון פירות בבוסתן בראשית שבעין זיוון על פי העונה. בדבורת התבור ניתן לראות את פעילותו של הדבוראי אשר עוסק בגידול הדבורים ובהפקת הדבש. כך גם לגבי ענפי חקלאות נוספים כמו החלב או היין אשר תוצרתו מתאימה כמובן יותר למבוגרים אך תהליך הייצור יעניין גם ילדים.

גם לחובבי האקסטרים

פעילויות לילדים בצפון אינן בהכרח פעילויות רגועות. גם לחובבי האקסטרים יש מענה. מה דעתכם על מגלשת הרים ואומגה? בצוק מנרה, במהלך העליה או הירידה ברכבל הארוך ביותר במדינה תוכלו לעצור במספר תחנות בהן תמצאו פעילויות, אתגרים ואטרקציות שונות. גם באיילת השחר שבעמק החולה ישנו פארק אתגרי עם מגוון מתקנים. ואם כבר רכבל, איך אפשר לשכוח את ראש הנקרה המשלב טבע מיוחד במינו יחד עם האפשרות לשכור אופניים ולרכוב או לשכור רכב גולף ולטייל לאורך החוף? ניתן לקנות כרטיס כניסה לראש הנקרה המשולב יחד עם כניסה לאולמות האבירים בעכו ולדמיין כיצד בתקופה הצלבנית חיו שם האבירים לבושי השריון הכסוף.