לצאת לחופשת סקי גם בגיל הזהב
חופשות סקי מתאימות לבני כל הגילאים, מצעירים ועד למבוגרים, כך שאף פעם לא מאוחר לצאת לחופשת סקי, וגם בגיל השלישי אפשר למצוא חבילות גלישה שיתאימו לקצב שלכם.

במידה ואתם גולשים מנוסים, תוכלו לבחור מבין מגוון רב של אתרי סקי, עם חבילות הכל כלול שינעימו לכם את החופשה. אם זוהי חופשת הסקי הראשונה שלכם, חשוב לבחור באתר סקי ידידותי, בו פסגות מתונות, הדרכות ומגוון רב של פעילויות בנוסף לסקי. כאשר נוקטים באמצעי זהירות, אפשר ללמוד לגלוש גם בגיל מבוגר וזוהי הזדמנות נהדרת לצאת לטיול עם הילדים והנכדים וללמוד ביחד פעילות משותפת מהנה לכל המשפחה.

מבוגרים רבים נמנעים מלצאת לחופשת סקי מחשש למזג אוויר קר וסוער במיוחד. אולם למרות השלג העוטף, ניתן למצוא אתרים רבים בהם נעים ונוח לנפוש בהם מרבית ימי השנה, כמו למשל חופשת סקי בשוויץ, בסן מוריץ, בה ממוצע של 322 ימי שמש בשנה. חוץ מסקי, יש עוד מגוון פעילויות שניתן ליהנות מהם כמו גלישה על מגלשות שלג, מסלולי טיולים באזור או פשוט להתמוגג מהנוף ולנוח במלון.

האוויר הצח, השמש המלטפת והקור הצלול מהווים שינוי מרענן ממזג האוויר הישראלי, כך שניתן בהחלט ליהנות ולנפוש באתרי הסקי השונים למרות הטמפרטורות הנמוכות. כמובן שחשוב להצטייד בבגדים טרמיים חמים, כולל גרביים ובגדים תחתונים, כמו גם משקפי שמש מיוחדים לשלג, כפפות, ערדליים וחליפת סקי.

על פי רוב, מומלץ לצאת לחופשת סקי בין החודשים אוקטובר למאי. כשאתם מתכננים חופשת סקי חשוב לבדוק עם סוכן הנסיעות שלכם את הפרטים הבאים:
•    האם החבילה כוללת הסעות לאתר הסקי? במידה וכן, האם מדובר בטיסת המשך או הסעה ברכב?
•    האם המחיר כולל מיסי נמל וביטחון?
•    האם החבילה כוללת ארוחות במלון?
•    האם החבילה כוללת כניסה לאתר הסקי?
•    האם ניתן להשכיר במקום ציוד גלישה?
•    האם יש הדרכות גם למבוגרים?
•    אילו עוד פעילויות מתאימות לגיל הזהב באזור?

בין אם בחרתם בחופשת סקי בשוויץ, צרפת או אוסטריה – זכרו לשמור על כללי הזהירות והבטיחות בשלג, ותמיד לעבור הדרכה מסודרת לפני שמנסים לגלוש במדרונות המושלגים.