איי תאילנד הם חלק מהמקומות המתויירים ביותר על פני כדור הארץ. להלן מדריך לטיול בחלקמהאיים המדהימים ביותר של תאילנד.

פוקט

בדרך כלל כשמדברים על פוקט חושבים רק על אזור החוף של שלושת הערים: פטונג, קאטה וקארון. למרות היופי הגיאוגרפי המרהיב שמקיף במיוחד את פאטונג, המקום הפך לאוסף של מלונות רשת, מגורים זולים, ברים ומועדונים. כמובן שזה לא מקום מתאים לילדים. אבל בכל זאת רוב המטיילים, גם אלה שנוסעים במסגרת של טיול מאורגן לתאילנד, בוחרים לנפוש בפוקט שבה יש כמה מהמלונות הטובים בעולם. זהו גם מקום מצוין לצאת ממנו לטיולים באיים שמסביב, ויש בה מספר חופים מעולים. הקצה הדרומי של פוקט –Rawai הוא אחד האזורים הטובים ביותר מהם ניתן לשוט בסירה לאיים הקרובים.

איפה ללון? מומלץ להזמין חדרים במתחם Evason Phuket, שמאופיין בשיק כפרי. המתחם מציע נוחות מהדרגה הראשונה, בין אם בוחרים לרבוץ ליד אחת משלוש הבריכות, לשבת באזור הלובי הקריר, או לנוח במיטה הרכה והנוחה. מלון Evason מציע לאורחים גם גישה חופשית לאי הפרטי שלו Koh Bon, שנמצא במרחק של מספר קילומטרים. מכאן תוכלו לשוט ב-Hobycatאו פשוט להיסחף עם הזרם לאורך שונית האלמוגים המדהימה שבמקום.

אי האלמוגים KohHae

כפי שמעיד שמו של האי, תוכלו לצאת לטיול יום לאי שבו שונית האלמוגים ממש סמוכה לחוף. כיוון שקל מאוד להגיע לאי זה מדרום לפוקט, אל תצפו להיות המבקרים היחידים באי האלמוגים.

KohLanta

ממש ליד העיירה הדרום מערבית Krabi נמצא האי קו לאנטה שבו צמחייה ירוקה וקו חוף באורך של כ-27 קילומטרים. גם אם אתם נוסעים במסגרת טיול מאורגן לתאילנד, מומלץ לשכור טוסטוס ולנסוע לכיוון דרום מערב לפארק הלאומי Mu KoLanta, שבו ניתן לצלול עם שנורקלים ולצפות בחיות הבר. אפשר גם לשכור סירה לאיים הזעירים המיושבים של KohRokNok ו-RokNai. צלילה עם שנורקלים כאן היא פשוט מדהימה.

KohMook, KohNgai ו-KohRadang

בשרשרת איים קטנה זו בדרום מזרח Phi Phiתראו סלעי גיר חשופים בדומה לאלה שב-PhangNga. שווה במיוחד לטייל ב-Noh Mookולבקרבמערת  Morakot. כשהמרכז של הונג התמוטט, האירוע יצר אגן תרשיש מוקף במצוקים כמעט אנכיים. האזור נראה כמו מקום שכוח אלוהדרך היחידה להגיע אליו היא על ידי שחייה דרך מנהרה שאורכה 70 מטרים ושעוברת מתחת לפני הצוק.

קו סמוי

למרות הפופולאריות של האי קו סמוי, המקום מספק חוויה תוססת ומקסימה. רוב התיירים ממשיכים לנהור לחוף בצורת חצי הסהר שנמצא בחוף המזרחי ב-Chaweng, אבל אם אתם רוצים להימנע מההמולה והבלגן, מומלץ להרחיק דרומה לאזור השקט יותר ChawengNoi. תוכלו לראות שם את מתחם ביג בודהה על הדרך לכפר המקסים שבנוי מעץ על החוף הצפוני –Bophut. מכאן תוכלו לעלות על סירת מנוע מהירה או על מעבורת שתביא אתכם לקופנגן ול-Koh Tao. לבסוף, אל תפספסו טיול לפארק הימי הלאומי Angthong. זוהי תאילנד שאתם רואים בגלויות הרי גיר ומים בצבע טורקיז.