טיפול בפרחים מצריך מעט תשומת לב והרבה אהבה, במיוחד באקלים המאתגר של ירושלים. ימים לוהטים ויבשים בקיץ וחורפים קרים, גשומים ואפילו מושלגים. השוני האקלימי מעלה את התהייה, מה כדאי לגדל- אולי עציץ עם עלים בשרניים שישרוד את אקלים ספר המדבר או רקפת שתצלח את הלילות הקפואים. הסוד לשימור הצמח באקלים קיצוני היא להבין מהם מאפייניו ולמה הוא זקוק כדי לשמר את חיוניותו.

טיפול בפרחים- תחזוקה שוטפת!

טיפולי השימור להם זקוקים זרי פרחים ירושלים כוללים בראש ובראשונה מים טריים. בין אם הזר נעוץ בתוך ספוג או מונח בחופשיות באגרטל, אדנית או כל כלי קיבול אחר, יש להקפיד על שימוש במים עם חומרי הזנה לצמח בכמות מספקת. במידה וברצונכם להחליף את המים, מומלץ לנקות תחילה את הכלי ביסודיות. שימוש נכון בחומרי ההזנה, המותאמים לצמח, מסייע לא רק בתהליך הזנתו אלא גם בהגנתו מפני בקטריות ולהארכת חיי הזר החינני שקיבלתם מ"טל פרחים".

טיפול בפרחים מתאפשר על ידי גיזום קל של הגבעולים לפחות אחת לשבוע. מומלץ להסיר כ-2.5 ס"מ מהגבעול ולבצע את הגיזום בנטייה על מנת שעדיין תתאפשר יניקה מקסימאלית של נוזלים. מומלץ להיעזר בסכין חדה או במספריים מיוחדות לשם כך. היזהרו מניקוב או מעיכת הגבעול, אחרת יפגע נתיב ההזנה של הצמח. לפני חזרת הגבעולים לכלי, נקו את המים בכלי מכל פסולת שהצטברה.

טיפול בפרחים- הפינה המושלמת!

פרחים בירושלים או בכל מקום בעל אקלים דומה למשל כמו פרחים בת ים, מחייבים שמירה על טמפרטורה ידידותית לצמח. לשם כך יש לבדוק שהמים באגרטל הינם בטמפרטורת החדר. מרבית הפרחים משגשגים בטמפרטורה שבין 18 ל-22 מעלות, לשם כך, מעבר להשקיה במים המרעננים מומלץ להניח את הפרחים בפינה המושלמת בעבורם. זוהי פינה ללא שמש ישירה, רחוקה ממאווררים או מכל מכשור הפולט חום ומייבש את הצמח כמו רדיאטורים וטלוויזיות. הפינה הממוזגת אינה מספיקה שכן יש להקפיד להימנע מהנחת זרי הפרחים בקרבת פירות בשלים המשחררים אל האוויר כמויות מזעריות של גז אתילן המאיץ את הבלות הצמח. כל שנותר כעת לעשות הוא ליהנות מהזר הנאה.