נכון לכתיבת שורות אלו ישנם מעל 100,000 ישראלים המחויבים בבידוד מסיבות כאלו או אחרות רובם הגדול כיוון וחזרו מיעד המוגדר על ידי משרד הבריאות כאזור עם סיכון מוגבר ועל כך הם מחויבים לשבת בבידוד במשך שבועיים.

אם גם אתם חזרתם מאחד היעדים אותו מגדיר משרד הבריאות כאזור בעל סיכון גבוה עליכם להיות בבידוד, הנה לפניכם המדריך המלא לחוזר מחו"ל בתקופת הקורונה.

חזרתי זה עתה מחו"ל האם עלי להיות בבידוד?

תלוי, תלוי ביעד ממנו חזרת והאם היו לך טיסות קונקשיין מיעדים המוגדרים בעלי פוטנציאל גבוה להדבקה, למידע על היעדים המשתנים לפי רמת הסיכון וטיסות הקונקשיין היכנסו לעמוד הבא של משרד הבריאות וודאו את הרלוונטי לגביכם.
https://www.health.gov.il/Subjects/disease/corona/Pages/default.aspx

אחרי בדיקה גיליתי שעלי להיות בבידוד מה זה אומר?

אז גילתם שאתם אמורים להיות בבידוד כי היעד ממנו חזרתם נחשב יעד בעל סיכון מוגבר, אבל מה עליכם לעשות עכשיו?

ובכן מהירידה מהמטוס ועד הגעתכם הביתה עליכם להשים מסיכה על פניכם כדי לנסות ולהקטין את רמת ההדבקה שלכם במידה ואכן אתם נושאים את הנגיף בגופכם, השתדלו גם לא ללחוץ לאנשים ידיים, לא לחבק ולא לנשק אף אחד מבני משפחתכם וחבריכם שאוספים אתכם.

כעת משהגעתם לבתיכם עליכם להיות בבידוד מכל אדם אחר כולל בני משפחתכם הגרים עמכם בבית במשך 14 יום, איך עושים זאת? על פי הנחיות משרד הבריאות השתדלו להיות בחדר מופרד מבני המשפחה, חדר מאוורר, הקפידו על רחיצת ידיים עם סבון בתדירות גבוה מאד, אם יש באפשרותכם להשתמש בשירותים נפרדים משאר בני המשפחה עשו כך, השתמשו בטישו ובמסכות כדי לפזר כמה שפחות חיידקים בחלל החדר, אם יש מצב שתשלחו את שאר השוהים בבית למשפחה וחברים במשך זמן הבידוד עשו כך כדי לצמצם את הסיכויים שהם יחלו גם כן, אל תכניסו מבקרים לבית, השליכו את הזבל שלכם בנפרד משקית הזבל של שאר יושבי הבית וסגרו אותה היטב, כבסו את הבגדים בנפרד, אל תגעו בחפצים שאחרים יצטרכו להשתמש בהם גם, אם אתם לא מרגישים טוב, לא ללכת למרפאות אלא להתקשר למד"א.

למידע נוסף היכנסו לעמוד של משרד הבריאות בנושא:
https://www.health.gov.il/Subjects/disease/corona/Pages/default.aspx

מרחבי הרשת:
yoram kraus – סיפור מסע טיפוס הרים על ההר המסוכן באירופה (אנגלית)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

-->